Jakość

 KUPUJĄC U NAS WYCHODZI TANIEJ, A SLACZEGO?
JEST JEDNA PROSTA: SPALAJĄC RÓŻNE RODZAJE WĘGLA O INNEJ KALORYCZNOŚCI I JAKOŚCI Z TAKĄ SAMĄ WYDAJNOŚCIĄ PIECA ZAWSZE EKOGROSZEK O WYŻSZEJ KALORYCZNOŚCI BĘDZIE  PROCENTOWO ZUŻYTY O TYLE MNIEJ ILE PROCENTOWO MA WYŻSZĄ KALORYCZNOŚĆ. WIĘC WYBIERAJĄC KONKRETNE  PALIWO WĘGLOWE, PAMIĘTAJ O TEJ PROSTEJ ZASADZIE. STOSUJĄC JĄ MOŻESZ ZNACZĄCO ZMIENIĆ KOSZTY KTÓRE PONOSISZ NA OGRZEWANIE I OSZCZĘDZAĆ WYDATKI, KIEDY SĄSIEDZI WYDAJĄ WIĘCEJ.

 

EKOGROSZEK, A NOWOCZESNE OGRZEWANIE

Ekogroszek to tylko  ulepszony węgiel kamienny, który w wyniku specjalnej obróbki zyskuje określone parametry techniczne (wymiar). Najważniejsze z nich to: 

drobna granulacja – wielkość ziaren ekogroszku waha się między 5 a 25 mm
niska zawartość siarki – maksymalnie 1%
niska zawartość popiołu – do 10%
niska spiekalność.maksymalnie RI25
Jego najważniejszą cechą charakterystyczną  jest również to, że powstaje on wyłącznie z wysokokalorycznego węgla, dlatego odznacza się wysoką wydajnością opałową minim 24MJ/kg

WYDAJNOŚĆ EKOGROSZKU, A KOSZTA OGRZEWANIA

Porządny ekogroszek ma zwykle wartość opałową na poziomie około 24 000 kJ/kg lub nawet 25 000 kJ/kg. Dlatego bardzo szybko można nim ogrzać dom przy zużyciu stosunkowo niewielkiej jego ilości. W utrzymaniu odpowiedniej temperatury przy minimalnym zużyciu ekogroszku pomaga nie tylko wysoka wartość opałowa, ale także jego precyzyjne dozowanie przez elektroniczny sterownik pieca, który dodatkowo steruje mocą nadmuchu. Właśnie to  sprawia, że pozornie droższy ekogroszek okazuje się bardzo wydajnym i ekonomicznym paliwem opałowym.

JAKI JEST KOSZT OGRZEWANIA MIESZKANIAEKOPGROSZKIEM?

 Według najnowszych badań szacuje się, że na ogrzanie domu o powierzchni około 150 m 2 potrzeba 3-5 ton ekogroszku (ilość zależy od instalacji grzewczej, ocieplenia budynku, oraz okien). Cena  tony ekogroszku wysokiej jakości wynosi około 900 zł w worka 25kg, lub 800zł luzem czyli koszt ogrzewania domu o ww. parametrach wynosi od 2400 do 4500 zł. Ogrzanie takiego samego domu olejem opałowym w zależności od kotła generuje koszt rzędu 7000-8000 zł, natomiast za ogrzanie budynku gazem ziemnym trzeba zapłacić około 5000-6000 zł. Więc jak  wynika z powyższych porównań, ekogroszek okazuje się bardzo korzystnym paliwem, Jednak trzeba  uczciwie zauważyć, że nie jest to najtańsze rozwiązanie. Można też  do ogrzania domu stosować miały węglowy, ale tylko (ekomiał) to powinna wystarczyć na zimę kwota w wysokości od 2100 do 3500 zł.